Lechia – Górnik. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 15:16

Obie ekipy wpadły w ostatnim czasie w dołek formy. Lechia nie potrafiła wygrać żadnego z dwóch poprzednich spotkań, zaś seria Górnika Zabrze bez wygranej trwa nieco dłużej. Oba kluby liczą na przełamanie w ten weekend, ale czy to się uda? Lechia – Górnik: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Lechia – Górnik (sobota, 20:00)

Po serii czterech ligowych zwycięstw, kolejno 2:1 z Piastem, 2:1 z Lechem, 2:0 z Koroną, zwieńczonej zwycięstwem 2:1 z Legią, w Gdańsku zapanowała prawdziwa euforia. Biało-Zieloni byli tuż za plecami lidera ze Szczecina i wydawało się kwestią czasu, aż w takiej dyspozycji wskoczą na pierwsze miejsce w lidze. W najmniej spodziewanym momencie przyszła jednak porażka 1:2 z Zagłębiem, a w ostatniej kolejce remis 2:2 w Derbach Trójmiasta, mimo że Gdańszczanie prowadzili już 2:0 po golach Sobiecha i Paixao. Przez większość meczu byli stroną przeważającą, jednak po strzeleniu dwóch bramek zabrakło im konsekwencji, a także szczęścia bo gola dającego remis, Arka zdobyła w 99 minucie meczu. Trener Stokowiec musi wyciągnąć wnioski z końcówki ostatniego spotkania i jak najszybciej przywrócić swoim zawodnikom wiarę we własne umiejętności.

W Zabrzu nastroje nie najlepsze. Górnik nie wygrał od sześciu kolejek, przegrywając 0:1 z Arką, remisując 0:0 ze Śląskiem, 1:1 z Pogonią, przegrywając 1:3 z Lechem, remisując 1:1 z Cracovią i 1:1 z ŁKS-em. Mimo, że Górnicy zdobyli kilka cennych punktów, to w Zabrzu z pewnością tęsknią już za smakiem zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu, ponownie na listę strzelców wpisał się Igor Angulo i trener Marcin Brosz z pewnością liczy na jego dobrą dyspozycję w meczu z gdańszczanami. Górnicy na trudnym terenie skupią się jednak raczej, na tym żeby nie przegrać, ograniczając się do groźnych kontr.

W Gdańsku powinniśmy zobaczyć dobre spotkanie i ciekawy pojedynek strzelecki pomiędzy duetem Artur Sobiech i Flavio Paixao, a Igorem Angulo. Wydaje się, że zobaczymy kilka bramek i oba zespoły powinny strzelić przynajmniej po jednym golu. Faworytem jest Lechia i to ona powinna wykorzystać przewagę własnego boiska i zgarnąć trzy punkty.

Lechia – Górnik Typ: 1 @ 1.84
Lechia – Górnik Typ: BTTS @ 1.81