Kostarykanin wzmocni Koronę Kielce
10.07.2018

27-letni Felico Brown Forbes podpisze umowę z Koroną. Kostarykanin z niemieckim paszportem w poprzednim sezonie występował w lidze rosyjskiej, w zespole Amkar Perm. Na koncie ma jeden występ w reprezentacji swojego kraju.

Felicio Brown Forbes w nadchodzącym sezonie będzie występował w zespole z Kielc. Pomocnik urodził się w Berlinie, jego mama jest Niemką. Grał w młodzieżowych reprezentacjach naszych zachodnich sąsiadów. Jednak gdy nie otrzymywał powołania do pierwszej reprezentacji, wyraził chęć gry dla Kostaryki. Zadebiutował w niej w 2014 roku w towarzyskim pojedynku z Omanem (3:4), selekcjonerem był wówczas Paulo Wanchope, i jak na razie był to jego jedyny występ. Znalazł się jeszcze w kadrze na mecz z Koreą Południową.

Przeszłość klubowa piłkarza

Na początku kariery występował w niemieckich klubach: Hertha Berlin, 1. FC Nürnberg, Carl Zeiss Jena i FSV Frankfurt. W 2013 roku przeniósł się do Rosji, do zespołu Krylja Sowietow Samara. Jego kolejnymi klubami były: FK Ufa, FK Rostów, Arsienał Tuła, Anży Machaczkała, a ostatnio Amkar Perm. W poprzednim sezonie zagrał w 13 spotkaniach, jednak żadnego w pełnym wymiarze czasowym, w których strzelił dwa gole. Może występować na lewej lub prawej stronie pomocy, a także jako napastnik.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO