Robert Lewandowski zapisał się na kartach historii Bundesligi!

26.10.2019

Robert Lewandowski to obecnie najlepszy napastnik na świecie. W tym stwierdzeniu nie ma nawet grama przesady. Trudno bowiem znaleźć w topowej lidze snajpera, który popisuje się taką skutecznością, jak reprezentant Polski. Lewandowski w spotkaniu z Unionem Berlin zaliczył dziewiąty mecz z rzędu w Bundeslidze ze zdobytą bramką. Oznacza to, iż 31-latek zapisał się na kartach historii ligi!

Jak co roku, przed sezonem pojawiało się kilka tematów do dyskusji. Czy Robert Lewandowski utrzyma dobrą formę w Bayernie? Czy nadal niemiecki zespół będzie polegać przede wszystkim na bramkach polskiego napastnika? Jak na razie, nie mamy żadnych wątpliwości – Robert jest piłkarzem, który w Bayernie dźwiga na swoich barkach bardzo dużo. Nie można wyobrazić sobie Bawarczyków bez Lewandowskiego.

Potwierdzają to statystyki. Zdobywając gola w meczu z Unionem Berlin, Robert zanotował dziewiąte spotkanie z rzędu (od początku sezonu) z minimum jednym trafieniem. Co to oznacza? Lewandowski jest samodzielnym rekordzistą serii bramek od startu rozgrywek. Wcześniej, swoje osiągnięcie polski napastnik dzielił z Aubameyangiem, który także zaliczył serię ośmiu pierwszych spotkań w Bundeslidze z trafieniem. Wynik o jedną bramkę lepszy powoduje, iż Robert Lewandowski nie ma sobie równych.

Żeby tego było mało, sobotnia rywalizacja Bayernu była już 13 meczem z rzędu Roberta, w którym Polak strzelił dla Bawarczyków gola. W tym wypadku bierzemy pod uwagę wszystkie rozgrywki, czyli także Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów.

Od startu sezonu 2019/2020, Lewandowski ma na swoim koncie już 19 bramek. Nie trzeba nikomu mówić, iż w kontekście topowych, europejskich lig, Robert przoduje, deklasując konkurentów.