Zarząd PSG podjął już decyzję w sprawie przyszłości Icardiego?

29.10.2019

Hitem ostatniego dnia letniego okna transferowego został Mauro Icardi, który trafił do PSG. Argentyński napastnik przeniósł się do Paryża na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Według ostatnich doniesień włoski mediów, zarząd mistrza Francji podjął już decyzję odnośnie transferu 26-latka.

Paryżanie przez większość okna poszukiwali wzmocnienia na pozycji napastnika. Dziennikarze podawali wiele nazwisk, a ostatecznie zespół zasilił Mauro Icardi. Zawodnik Interu przez całe lato poszukiwał nowego zespołu, gdyż przyszłość piłkarza w Mediolanie była praktycznie niemożliwa. 26-latek preferował dalszą grę w Serie A, jednakże żaden z włoskich klubów nie był w stanie spełnił wymagań Interu.

W związku z tym, przeprowadzka do PSG wydawała się najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla snajpera, jak i obu zespołów. Klub ze stolicy kraju „zabezpieczył” się przed ewentualną słabą grą Argentyńczyka, wypożyczając gracza na jeden sezon, gwarantując sobie opcję wykupu.

Icardi spełnia jednak pokładane w nim nadzieje w PSG. Niezwykle imponująco wygląda obecny miesiąc w wykonaniu 26-latka. Mauro strzelił bowiem cztery gole i zaliczył jedną asystę w trzech ligowych meczach oraz zdobył trzy bramki w dwóch meczach LM.

Nic dziwnego, że już teraz zarząd paryskiej ekipy myśli o wykupie. Według medialnych spekulacji, kwota definitywnego transferu ma wynieść około 70 milionów euro. Z takiego rozwiązania zapewne będą zadowolone obie strony, gdyż Inter miał spore problemy ze sprzedażą zawodnika.