Afera w II lidze. Siedmiu piłkarzy na dopingu?

29.10.2019

Kolejna afera dopingowa w polskim futbolu. Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) poinformowała, że wszczęto postępowanie wobec siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce. Klub występuje obecnie w II lidze.

Na początku września były głośno o przypadku zażycia środków dopingowych przez Michała Kołbę z ŁKS-u. Próbki wykazały, że zawodnik miał w organizmie niedozwolone substancje. Bramkarz obecnie czeka na decyzję o dyskwalifikacji.

To był pojedynczy przypadek, aczkolwiek teraz zapowiada się na większą aferę w Siedlcach. Jak informuje POLADA, aż siedmiu piłkarzy tamtejszej Pogoni mogło zażywać środki dopingowe. Zabroniona metoda, z jakiej korzystali zawodnicy to infuzje dożylne. Akta sprawy zostały przekazane Prokuraturze Krajowej oraz Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

Ponadto, lubelska Komenda Wojewódzka Policji przeszukała pomieszczenia klubu w celu zabezpieczenia ewentualnych dowodów. Pobrano materiały kontrolne, które zostaną wykorzystane w śledztwie.

Jak wynika z komunikatu rzecznika Prokuratury Okręgowej w Lublinie, rozpoczęto śledztwo w sprawie “narażenia ustalonych piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych (…) o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kk.”. Osobom biorącym w tym procederze grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. YouTube