Oficjalne stanowisko Wisły Kraków po kompromitacji w Warszawie!

29.10.2019

Wielu kibiców polskiej piłki z niecierpliwością czekało na mecz zamykający trzynastą serię gier PKO BP Ekstraklasy. Legia Warszawa na własnym obiekcie podejmowała Wisłę Kraków. Niewątpliwym faworytem tego starcia była oczywiście ekipa ze stolicy kraju. Nikt nie spodziewał się, że wymiary zwycięstwa „Legionistów” będą tak druzgocące dla zespołu z południowej części Polski. Wisła przegrała bowiem spotkanie aż 0-7. Nic dziwnego, że po takim blamażu, klub wydał specjalny komunikat.

Sytuacja „Białej Gwiazdy” przed niedzielną rywalizacją już była bardzo niepokojąca. Zespół Macieja Stolarczyka przegrał trzy mecze z rzędu w lidze oraz odpadł z Pucharu Polski, sensacyjnie uznając wyższość Błękitnych Stargard. Żaden ze wspomnianych meczów nie odbił się tak szerokim echem w mediach, jak starcie z Legią Warszawa.

Drużyna Aleksandara Vukovicia zdeklasowała zawodników Wisły Kraków, wygrywając spotkanie 7-0. Nawet w ekstraklasie, takie wyniki nie są codziennością. Kibice „Białej Gwiazdy” oraz eksperci polskiej piłki zaczęli zastanawiać się, czy w Krakowie nastąpi jakaś rewolucja. Fatalne wyniki klubu, 14 lokata w lidze oraz zakończenie udziału w Pucharze Polski z pewnością dały coś do zrozumienia zarządowi Wisły.

Klub z Małopolski postanowił uciąć wszelkie spekulacje, publikując oficjalne stanowisko. Wisła Kraków zakomunikowała, iż całe otoczenie związane z „Białą Gwiazdą” jest oczywiście zdruzgotane rezultatem niedzielnego spotkania. Zespół nie zamierza przeprowadzać jednak jakichkolwiek zmian na stanowiskach trenerskich, gdyż według Wisły, taka decyzja nie jest słusznym rozwiązaniem. Maciej Stolarczyk może liczyć na wsparcie całego klubu.

Komunikat Wisły z oficjalnej strony zespołu można przeczytać pod tym linkiem.