Konrad Michalak zdobył pierwszego gola w Rosji

30.10.2019

Polski akcent w Pucharze Rosji. Konrad Michalak z Achmata Grozny zdobył bramkę z drugoligowym Łuczem Władywostok. To jego pierwsze trafienie w barwach klubu.

Konrad Michalak jest zawodnikiem czeczeńskiego klubu od początku lipca. Były piłkarz Lechii Gdańsk do tej pory nie grał zbyt wiele. Wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach. W rosyjskiej Premier Lidze jeszcze ani razu nie miał okazji, by zagrać od pierwszej minuty. Zagrał za to od początku meczu Pucharu Rosji z Chabarowskiem. Trener Raszid Rachimow nie był wtedy zadowolony z postawy piłkarza i zmienił go w 66. minucie.

Nadzieją dla Michalaka miała być zmiana trenera w Achmacie. Po słabych wynikach Rachimow stracił pracę, a zastąpił go Igor Szulimow. U niego 22-latek zagrał do dzisiaj tylko raz, w drugiej połowie meczu z Lokomotivem.

W spotkaniu Pucharu Rosji z Łuczem Władywostok, Michalak dostał szansę gry w wyjściowej jedenastce. I odpłacił się za zaufanie bramką w 64. minucie. Ostatecznie Achmat pokonał drugoligowca 5:1 i awansował do następnej, a Polak był jedną z najważniejszych postaci.

Dla pomocnika było to pierwsze trafienie w barwach klubu z Czeczenii. Może po tym występie otrzyma więcej szans od Igora Szulimowa?

Fot. YouTube