Sergio Ramos wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

Sergio Ramos w Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii zdobył już prawie wszystko. Brakuje mu tylko jednego trofeum, pomijanego przez współczesnych zawodników – medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Może w przyszłym roku to nadrobi?

Mistrzostwo Świata, dwa Mistrzostwa Europy, cztery zwycięstwa w Lidze Mistrzów – to najważniejsze, aczkolwiek nie wszystkie trofea zespołowe Sergio Ramosa. Hiszpański obrońca od kilkunastu lat jest zawodnikiem światowej czołówki. Można go lubić bądź nie, ale wpływu na sukcesy Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii nie można mu odebrać.

Poza tym, niedawno stał się samodzielnym rekordzistą kadry La Furia Roja. Ramos wystąpił łącznie w 168 meczach międzynarodowych. Ma tym samym o jeden występ więcej niż Iker Casillas.

Do sukcesów z reprezentacją Hiszpanii brakuje mu tylko jednego osiągnięcia. Obrońca Realu Madryt nie ma na koncie jedynie olimpijskiego medalu. W przyszłym roku może nadarzyć się okazja, by Ramos powalczył również o to trofeum.

Medal Igrzysk Olimpijskich jest traktowany przez piłkarzy po macoszemu – jest mniej ważny od podium na mundialu czy kontynentalnych rozgrywkach. Jak podaje “El Mundo”, Sergio Ramos byłby jednak zainteresowany występem w turnieju.

– Nie rozmawiałem o igrzyskach olimpijskich z Ramosem, ale to pragnienie definiuje go jako piłkarza. To kolejna motywacja dla niego do rozwijania swojej kariery. Kiedy wszystko wygrałeś, trudno jest być zmotywowanym. Widzę go trenującego codziennie, utrzyma swój poziom. – wypowiedział się na ten temat dla “El Mundo” selekcjoner kadry Hiszpanii, Roberto Moreno.

Podczas przyszłorocznych IO, reprezentację poprowadzi Luis de la Fuente, trener zespołu U-21. Szkoleniowiec jest również entuzjastą występu Ramosa w Tokio.

– Ramos jest jednym z najlepszych na świecie i nigdy bym nie odmówił. Jeśli wszystko pójdzie dobrze w ciągu roku, z ambicją, którą ma… Kto nie chciałby grać na igrzyskach olimpijskich? – tak skomentował potencjalny udział piłkarza Realu w IO Luis de la Fuente.