Poważne problemy zdrowotne Jakuba Rzeźniczaka!

31.10.2019

Po dwuletniej przygodzie w Azerbejdżanie, Jakub Rzeźniczak wrócił do ekstraklasy, podpisując kontrakt z Wisłą Płock. Taka decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż 33-latek razem z nową drużyną stoi na czele ligowej tabeli. Niestety zespół „Nafciarzy” przez jakiś czas będzie musiał radzić sobie bez defensora. U Rzeźniczaka wykryto bowiem wirusowe zapalenie opon mózgowych.

Do tej pory, Jakub Rzeźniczak rozegrał 11 spotkań w PKO BP Ekstraklasie, opuszczając tylko dwie ligowe potyczki (jedna nieobecność wywołana kontuzją), a jego Wisła Płock obecnie radzi sobie w rozgrywkach bardzo dobrze, dzięki czemu prowadzi w ekstraklasie mając jeden punkt przewagi nad drugim Piastem oraz trzecia Pogonią.

Ze swojej postawy zadowolony może być także Rzeźniczak. W ostatniej ligowej potyczce, 33-latkowi udało się nawet trafić do siatki w rywalizacji z Jagiellonią Białystok. Przez następne tygodnie, zespół z Płocka musi jednak radzić sobie bez doświadczonego obrońcy.

W czwartek klub za pośrednictwem swoim mediów zakomunikował, iż Jakub Rzeźniczak od kilku dni narzekał na silne bóle głowy. Konsultacje z lekarzami wykryły u piłkarza wirusowe zapalenie opon mózgowych. W związku z tymi problemami, Rzeźniczak trafił do warszawskiego szpitala, gdzie przez najbliższe dni będzie pod stałą obserwacją lekarzy.

Mówi się, że przerwa Rzeźniczaka od piłki może potrwać miesiąc. Z naszej strony życzymy zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia!

fot. YouTube