To już koniec. Jakub Wawrzyniak potwierdził odejście na piłkarską emeryturę

01.11.2019

Były reprezentant Polski od początku lipca pozostawał bez klubu. Teraz już wszystko jasne – Jakub Wawrzyniak po prostu zakończył karierę.

36-latek zadebiutował w ekstraklasie w 2006 roku w barwach Widzewa. Od tamtej pory zgromadził w najwyższej klasie rozgrywkowej 249 meczów, w których zdobył siedem bramek. Występował w Legii, Lechii, Widzewie, a także Panathinaikosie i Amkarze Perm. Przez pewien czas był podstawowym obrońcą reprezentacji Polski. Trzykrotnie znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Europy – w 2008, 2012 i 2016 roku.

Wawrzyniak z końcem ubiegłego sezonu rozstał się z pierwszoligowym GKS-em Katowice, gdzie przez rok wystąpił w 21 meczach, w których zdobył jedną bramkę. Od tamtej pory pozostawał bez klubu. To mogło wywołać spekulacje, jakoby zawodnik miał zakończyć karierę.

Obrońca od czasu opuszczenia Katowic nie afiszował się z podjętą decyzją. Dziś potwierdził ją w rozmowie z Jakubem Białkiem z Weszło.

Co dalej? Jakub Wawrzyniak wyznał, że rozpoczął kurs trenerski na licencję UEFA C. Na razie jednak nie określił swoich najbliższych planów związanych z futbolem.

Fot. YouTube