Runjaić najlepszym trenerem w historii Pogoni? Liczby na to wskazują

11.11.2019

Kosta Runjaić najlepszym trenerem w historii Pogoni? Pod jednym względem na pewno. Trener Pogoni ma najwyższą średnią punktów na mecz spośród wszystkich szkoleniowców, którzy prowadzili zespół w co najmniej trzydziestu meczach.

Niemiec trafił do Szczecina dwa lata temu, zastępując Macieja Skorżę. Jego zadaniem było wyciągnięcie zespołu ze strefy spadkowej. Od tamtej pory Pogoń jest na fali wznoszącej. W pierwszym sezonie Runjaicia drużyna pewnie utrzymała się w lidze, w drugim awansowała do grupy mistrzowskiej. W tej chwili jego podopieczni zajmują 3. miejsce. Po krótkiej zniżce formy, zespół pokonał Lechię 1:0 i wrócił tam, gdzie utrzymywał się przez większość dotychczasowych kolejek.

Kosta Runjaić prowadził Portowców w 74 meczach. Zanotował przez ten czas 32 zwycięstwa, 20 remisów i 22 porażki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zdobył tym samym 116 punktów, co daje 1,57 na mecz. Jak informuje Mateusz Janiak z “Przeglądu Sportowego”, to najlepszy wynik w historii klubu. Wyprzedza tym samym Bousława Hajdasa, który prowadził klub w latach 1975-1977.

Warto podkreślić, że ta statystyka u Runjaicia wciąż rośnie. W tym sezonie średnia punktów Pogoni na mecz w rozgrywkach PKO Ekstraklasy wynosi 1,87. Jeśli tak dalej pójdzie, Niemiec może wyśrubować rekord, który zapisze się na stałe w historii klubu ze Szczecina.

Fot. YouTube