Udręka Arsenalu zimą zmieni klub? Poważne zainteresowanie z Serie A
12.11.2019

Z pewnością są w Londynie kluby, w których humory dopisują zdecydowanie bardziej, niż w Arsenalu. Zespół po objęciu przez Unaia Emery’ego początkowo dawał nadzieje na lepsze jutro, jednak “im dalej w las, tym ciemniej”. Za obecną sytuację poza trenerem obwinia się wiele innych osób.

Jedną z nich jest Granit Xhaka, obecny kapitan zespołu. Reprezentant Szwajcarii dołączył do Arsenalu przed trzema laty za 45 milionów euro, ale trudno powiedzieć, by stał się gwiazdą “Kanonierów”. 27-latek przeważnie irytuje swoją postawą, nie dając drużynie tego, czego mogliby oczekiwać kibice. Mimo tego trenerzy wciąż na niego stawiają. Mówi się, że grałby nawet ze złamaną nogą…

Dużo wskazuje na to, że zimą ten stan rzeczy może się zmienić. I to nie dlatego, że Unai Emery (lub jakiś nowy trener) postanowi rzadziej korzystać z usług byłego zawodnika Borussi Moenchengladbach. Niedługo Xhaki może już po prostu nie być w klubie.

Jak donoszą szwajcarskie media, Granit Xhaka zdecydował się już nawet, jaki kierunek obierze. Defensywny pomocnik chciałby przenieść się do AC Milan i podobno zaczął już nawet poszukiwania mieszkania w Mediolanie. Negocjacje między klubami miałby ułatwić Ivan Gazidis – dyrektor generalny Milanu, wcześniej pracujący właśnie dla “Kanonierów”.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO