Casillas masakruje indywidualne nagrody. „Jeśli otrzyma ją Ronaldo…”

16.11.2019

Iker Casillas rozpoczął wczoraj zaciętą debatę na Twitterze podając pod dyskusje logikę przyznawania indywidualnych nagród. Były bramkarz Realu Madryt wbił szpilkę swojemu dawnemu koledze z drużyny, który według jego opinii nie zasługuje na tę nagrodę.

Do tej pory nagrody rozdzielili między sobą Van Dijk oraz Leo Messi. Jeden został nagrodzony przez europejską federację, zaś drugi przez światową. Każda ze statuetek jest jednak przyznawana na innej zasadzie. Gracz roku UEFA otrzymuje wyróżnienie od 53 najlepszych dziennikarzy sportowych w Europie, z kolei najlepszego piłkarza FIFA wybierają kapitanowie oraz trenerzy wszystkich narodowych reprezentacji zrzeszonych w FIFA, a 50% głosów otrzymują także internauci. Jeśli chodzi o Złotą Piłkę, to tutaj ponownie rządzą dziennikarze – w tym przypadku jest ich 193.

– Virgil van Dijk został wybrany najlepszym graczem przez UEFA, natomiast Messi otrzymał nagrodę od FIFA. Jeśli zatem Cristiano otrzyma Złotą Piłkę, to wytyczne przyznawania pewnych nagród nie mają kompletnie logiki.

Trudno się z tym nie zgodzić, ale także zasady głosowania wymuszają pewne zmiany wyników. To naturalne, że badając opinię innych ludzi otrzymuje się zmieniony wynik – podobnie jest między innymi z sondażami politycznymi. Czy jednak Cristiano rzeczywiście ma największe szansę na zdobycie Złotej Piłki? Raczej trudno tu Hiszpanowi przyznać rację, choć z pewnością Portugalczykowi nie spodoba się taka wypowiedź.

Oficjalny werdykt poznamy w niedziele 2 grudnia podczas specjalnej ceremonii w Paryżu.