Dotkliwa porażka reprezentacji U-19. Kadra żegna się z eliminacjami!

19.11.2019

Bardzo trudny czas w ostatnich dniach przeżywa młodzieżowa piłka w Polsce. Dwie porażki reprezentacji U-21 czy remis w meczu towarzyskim kadry U-20. Do worka kiepskich rezultatów swój wynik dołożyli zawodnicy U-19, którzy przegrali z Rosją w Cardiff 0-4. Tym samym kwalifikacje do mistrzostw europy „Biało-Czerwoni” kończą na pierwszej rundzie.

To było bardzo istotne spotkanie w kontekście układu tabeli grupy numer 5 w eliminacjach do euro. Przed tą rywalizacją, kadra U-19 miała na swoim koncie trzy punkty. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego zanotowali porażkę z Walią 0-3 oraz zwycięstwo nad Kosowem 4-1. Wtorkowi rywale „Biało-Czerwonych”, czyli reprezentacja Rosji, uzyskała po dwóch meczach dwa oczka. Taki rozwój wydarzeń oznaczał, iż remis w spotkaniu gwarantował Polsce drugie miejsce w grupie.

Niestety, piłkarze U-19 zanotowali dotkliwą porażkę, 0-4. Początek spotkania nie zwiastował takiego rezultatu. Już w 3. minucie Jakub Kamiński mógł trafić do siatki, jednakże na posterunku był bramkarz Rosji. Start rywalizacji sugerował, iż w mecz znacznie lepiej weszli „Biało-Czerwoni”.

Po kwadransie gry było jednak tylko gorzej. Najpierw bramkę zdobył Kosarev, a kilkanaście minut później gola strzelił Vakhania. Zawodnicy Bartłomieja Zalewskiego schodzili zatem do szatni w kiepskich nastrojach i wynikiem 0-2.

Już pierwszy fragment drugiej połowy udowodnił, że Polacy nie mają czego szukać w spotkaniu z Rosją. Wynik na 3-0 podwyższył w 50. minucie Sevikyan, a rezultat spotkania ustalił 16 minut później Shkolik.

Kadra U-19 żegna się zatem z eliminacjami już w pierwszej rundzie turnieju. Jest to niewątpliwe rozczarowanie, biorąc pod uwagę ile pozytywnych słów w ostatnim czasie pojawiło się w mediach społecznościowych o reprezentacji młodzieżowej.