Podolski trafi do Polski już zimą? Hit transferowy ekstraklasy coraz bliżej

20.11.2019

Kiedy Podolski trafi do Górnika? To pytanie zadaje sobie wielu kibiców tego klubu, jak i całej ekstraklasy, od kiedy mistrz świata z 2014 roku złożył taką deklarację. Czy nadszedł ten moment?

Lukas Podolski urodził się w Gliwicach, aczkolwiek w wieku dwóch lat przeprowadził się z rodzicami do Niemiec. Mimo to, przez lata gry dla naszych zachodnich sąsiadów, deklarował swoje więzi z Polską. Między innymi kilkakrotnie wspominał, że kibicuje Górnikowi Zabrze. Kilka lat temu powiedział nawet, że to właśnie w klubie ze Śląska chciałby zakończyć piłkarską karierę.

To może stać się faktem jeszcze tej zimy! Jak informuje Tomasz Włodarczyk, transfer jest bardzo prawdopodobny. Co więcej, napastnik chciałby w Polsce rozwijać swoją działalność biznesową. 34-latek prowadzi obecnie kilka lokali gastronomicznych w Niemczech i po transferze do Górnika mógłby poszerzyć swoją sieć o obiekty w Polsce.

Przejście Podolskiego do Górnika mogłoby okazać się sporym wzmocnieniem. Klub zdobył w tym sezonie czternaście bramek, co jest jednym z najsłabszych wyników ekstraklasy. Dlatego też wydaje się, że mistrz świata w Zabrzu miałby duży wkład nie tylko marketingowy, ale i sportowy.

Fot. YouTube