Here we go! Jose Mourinho chce w Tottenhamie wielką gwiazdę

20.11.2019

Momentalnie Jose Mourinho dogadał się z przedstawicielami Tottenhamu w sprawie objęcia funkcji trenera zespołu. Można przypuszczać, że Portugalczyk usłyszał od zarządu „Kogutów” pewne deklaracje. Niewykluczone, że jedna z nich dotyczy transferów w najbliższych oknach. Czy drużyna z Londynu zasili swój skład wielkimi nazwiskami? Mourinho wskazał już jednego faworyta.

Swoją przygodę z Realem Madryt najprawdopodobniej zakończy Gareth Bale. 30-latek wykonał wymowny gest po meczu swojej reprezentacji, paradując z flagą, na której widniał jasny przekaz. Zespół ze stolicy Hiszpanii jest u piłkarza niżej w hierarchii, niż… golf. Cała sprawa mocno oburzyła środowisko związane z wielokrotnym triumfatorem Ligi Mistrzów. Niektórzy kibice nie chcą, by Bale pojawił się na murawie w koszulce „Królewskich”.

Można zatem przypuszczać, iż piłkarz zmieni klub w trakcie zimowego okna transferowego. Według sugestii walijskich mediów, Gareth Bale trafi do… Tottenhamu! Jose Mourinho chętnie podjąłby współpracę z 30-latek. Co więcej, portugalski szkoleniowiec miał określić Bale’a jako kluczowy transfer zespołu.

Jeśli cała transakcja doszłaby do skutku, Bale wróciłby do stolicy Anglii po ponad sześciu latach. Gareth opuścił Tottenham 1 września 2013 roku przechodząc do Realu za kwotę 101 mln euro.