Nicolas Gaitan trafi do Premier League? Dwa kluby wykazują zainteresowanie!

22.11.2019

Rzadko zdarza się, by 31-letni piłkarz po pobycie w Chinach i MLS wzbudzał jeszcze zainteresowanie wśród klubów, które rywalizują w czołowych, europejskich ligach. Nicolas Gaitan należy jednak do tak zacnego grona. Jak informują bowiem angielskie media, przedstawiciele Aston Villi oraz West Hamu chętnie zakontraktują doświadczonego zawodnika.

Nicolas Gaitan najważniejszą decyzję w swojej piłkarskiej karierze podjął w 2016 roku, gdy przechodził z Benfiki do Atletico Madryt. Ekipa ze stolicy Hiszpanii zapłaciła za Argentyńczyka 25 milionów euro. Z biegiem czasu, Gaitan może nieco żałować transferu do LaLigi. W Atletico ofensywny zawodnik nie zrobił wielkiej kariery i opuścił Madryt po niecałych dwóch latach.

Kolejny przystankiem w karierze piłkarza był chiński zespół DL Yifang. Przygoda W Azji trwała rok. W marcu 2019 roku Nico związał się z Chicago Fire. Pobyt w MLS wyszedł zawodnikowi na dobre, co potwierdzają statystyki 31-latka w niedawno zakończonym sezonie. Gaitan strzelił 4 bramki oraz zaliczył 11 asyst w 27 ligowych meczach.

Niewykluczone, że Nicolas wróci do Europy w najbliższym czasie. Jak informują dziennikarze „The Guardian”, West Ham oraz Aston Villa wykazują zainteresowanie zawodnikiem. Dodatkowo przedstawiciele Sheffield United bacznie obserwują sytuację piłkarza.

Większe zamieszanie wokół Gaitana jest wywołane umową Argentyńczyka z Chicago Fire, która obowiązuje do końca grudnia tego roku. Oznacza to, że następny zespół może zakontraktować piłkarza, nie ponosząc kosztów transferu.

Jeśli Nicolas ostatecznie wylądowałby w Premier League, to przeprowadzka Gaitana na Wyspy w końcu stałaby się faktem. Warto bowiem pamiętać, że w przeszłości Argentyńczyk wielokrotnie był łączony z przenosinami do Manchesteru United.

Fot. YouTube