Za nami losowanie baraży EURO 2020. Poznaliśmy wszystkie pary!

22.11.2019

System kwalifikacji i losowania EURO 2020 od jakiegoś czasu budzi spore kontrowersje. Do tej pory poznaliśmy 20 z 24 państw, które w przyszłym roku staną w szranki o tytuł najlepszej reprezentacji w Europie. Kolejne ekipy zostaną dokooptowane za pomocą baraży. Kto ostatecznie się w nich znalazł i z kim zagra? Dziś poznaliśmy najważniejsze odpowiedzi. 

Na udział w turnieju ma szanse jeszcze 16 zespołów. Zostały one podzielone na cztery „ścieżki”, a każdy jej zwycięzca zapewni sobie miejsce wśród najlepszych drużyn w Europie.  Wszystkie spotkania zostaną rozegrane 26 i 30 marca przyszłego roku. Oznacza to, że po losowaniu 30 listopada nadal niektóre kraje nie będą w stanie założyć, z kim spotkają się w fazie grupowej.

W turnieju głównym możemy zatem zobaczyć jeszcze cztery kraje, które są gospodarzami tego turnieju. Mianowicie mowa tu o Szkocji, Irlandii, Rumunii oraz reprezentacji Węgier.

Cały system oparty na EURO 2020 sprawia, że kibice narzekają na brak transparentności. W poprzednich edycjach drużyny, które uczestniczyły w barażach były wytypowane za pomocą miejsc w grupach eliminacyjnych. Tym razem dochodzi do tego jednak Liga Narodów. Tym samym Izrael zajmujący dopiero piąte miejsce w grupie kwalifikacyjnej, może w marcu świętować awans na EURO. Czy to ma jakikolwiek sens?