Napoli nadal w wielkim konflikcie. Piłkarze poznali surowe kary!

22.11.2019

Trzęsienie ziemi w Napoli trwa już od kilku tygodni. Piłkarze Carlo Ancelottiego zmagają się z wewnętrzną wojną, a odpuszczać nie ma zamiaru prezes klubu Aurelio De Laurentiis, który chce  jeszcze bardziej dokręcić śrubę. 

Wydawało się, że przerwa na reprezentacje przyszła w najlepszym możliwym momencie dla włoskiego klubu. Obie strony mogły bowiem spojrzeć na ten konflikt z nieco innej perspektywy i zastanowić się, co zrobić, aby nie ucierpiał na tym przede wszystkim klub. Tymczasem włoskie media donoszą, że De Laurentiis szykuje kolejny granat, który rzuci między piłkarzy.

Według włoskich mediów, w poniedziałek piłkarze otrzymają informacje na temat kary za swoje zachowanie po meczu z Red Bullem Salzburg. Konkretnie zostanie im odebrana równowartość 25% miesięcznej pensji. Nie zmieni nawet tego zwycięstwo w prestiżowym spotkaniu przeciwko Milanowi w nadchodzący weekend. Już sama ta decyzja może rozwścieczyć piłkarzy. Mimo to prezes planuje wezwać ich do sądu za straty wizerunkowe i domaga się odszkodowania w wysokości około 8 milionów euro.

Takie zachowanie z jego strony może nieco dziwić. Napoli jest w trakcie sezonu, a ich obecne rezultaty sprawiają, że trudno będzie im w takim stylu awansować do Ligi Mistrzów. Brak gry w europejskich pucharach spowoduje kolejne straty finansowe, które włoska drużyna może dość boleśnie odczuć.