Lukaku o kulisach odejścia z United. „Po tej decyzji wiedziałem, że odejdę”

23.11.2019

Po odejściu Jose Mourinho z Manchesteru United, Romelu Lukaku spadł w hierarchii drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Belg coraz częściej zaczynał mecze na ławce rezerwowych, a jego miejsce w podstawowym składzie zajmował Marcus Rashford.

Głównie dlatego Norweg szukał dla swojego napastnika miejsca na boisku, jednak dobra forma reprezentanta Anglii oraz Anthony’ego Martiala zamknęła drogę do pierwszego składu dla Lukaku. W kilku spotkaniach obecny zawodnik Interu został wystawiany nawet na skrzydle, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie nie zdało egzaminu.

– Gdy dowiedziałem się, że Solskjaer planuje postawić mnie na skrzydle, to wiedziałem, że mój czas w Manchesterze United się skończył. U Conte czuję się zupełnie inaczej. To wyjątkowy szkoleniowiec. Wraz z Mourinho są najlepszymi trenerami w mojej karierze.

Lukaku ostatecznie dołączył do ekipy z Mediolanu latem za 73 miliony funtów. 26-latek u Antonio Conte czuje się jak ryba w wodzie, pełniąc role jednego z dwójki środkowych napastników. Dobre samopoczucie belgijski snajper udowadnia przede wszystkim na boisku. Do tej pory w 12 ligowych spotkaniach udało mu się zaliczyć już 9 bramek.