Dominacja BATE przerwana po 13 latach. Dynamo Brześć mistrzem Białorusi!

24.11.2019

Każda seria się kiedyś kończy. Przekonało się dziś o tym BATE Borysów, które po trzynastu sezonach dominacji w białoruskiej ekstraklasie, straciło tytuł mistrza na rzecz Dynama Brześć.

BATE było mistrzem Białorusi nieprzerwanie od 2006 roku. Ponadto, pięciokrotnie klub zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wydawałoby się, że zespół odjechał rywalom i będzie trudno przerwać jego hegemonię. A jednak, ta sztuka udała się w tym sezonie mniej utytułowanemu rywalowi.

Dynamo pokonało u siebie Witebsk 1:0, sięgając po mistrzostwo kraju na kolejkę przed końcem rozgywek. Zespół ma pięć punktów więcej niż BATE Borysów, które może być już pewne drugiej lokaty na koniec sezonu.

Nazwisko trenera Dynama z pewnością kojarzą fani polskiej ekstraklasy. Zespół prowadzi bowiem Marcel Licka, który grał kilkanaście lat temu w Groclinie i Górniku Zabrze. Poza tym, jest synem Wernera, który również pracował w ekstraklasie, m.in. w Groclinie, Górniku i Wiśle Kraków.

W zespole mistrza Białorusi występuje również kilku zawodników znanych z polskich klubów. Siergiej Kriwiec i Oleksij Chobłenko grali w Lechu Poznań, a Paweł Sawickij w Jagiellonii Białystok.

Fot. YouTube

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2