Kolega z Barcelony zaorał Dembele: „Jest dojrzały tylko wtedy, kiedy sobie rysuje”

25.11.2019

Kiedy Barcelona ściągała z Borussi Ousmane Dembele za grube miliony, liczyła na jego fenomenalne przyspieszenie, „obunożność”, nieprzewidywalność, świetną technikę… Tych zalet można było wymieniać naprawdę wiele. Problem w tym, że za umiejętnościami nie nadążyło najważniejsze, czyli głowa.

W trakcie ponad dwóch lat, w których młody Francuz występuje na Camp Nou, przeżywał on najróżniejsze okresy. Potrafił zachwycać i dawać nadzieje, że wskoczy na oczekiwany poziom, niestety w większości były to po prostu pojedyncze „wystrzały”. Dembele wciąż zachowuje się jak… dzieciak, który nie zdaje sobie sprawy z tego, w jakim miejscu się znalazł i jakie obowiązki to za sobą niesie.

Przyzwyczailiśmy się już, że wiele osób krytykowało i wciąż krytykuje 22-latka. Nazywanie go „dzbanem” stało się normą, a nieśmiałe słowa krytyki wyrażali nawet ci, którzy pracują z nim na co dzień. Deschamps, koledzy z drużyny… Do tego grona dołączył właśnie Samuel Umtiti, zupełnie nie gryząc się w język.

– Ousmane Dembele wciąż nie gra na dobrym poziomie. Jest dojrzały tylko wtedy, kiedy sobie rysuje – stwierdził w luźnej rozmowie w „Team Orange Football” obrońca, który niedawno skończył 26 lat.

Trzeba przyznać, że z ust kolegi z szatni, który w przyszłości chciałby zostać trenerem (to także zdradził Umtiti), są to niezwykle surowe i brutalne słowa. Nawet jeśli były wypowiedziane w humorystycznym tonie, z pewnością mają w sobie dużo prawdy. Francuz ma możliwość obserwowania swojego rodaka niemal codziennie – jak widać umiejętności piłkarskie jemu także nie są w stanie przysłonić reszty, w postaci „dziecinnego” opakowania…