Klinsmann wraca do Bundesligi! Pomoże klubowi wyjść z kryzysu?

27.11.2019

Były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Niemiec wraca po trzech latach. Jego nowym klubem została Hertha Berlin, którą będzie prowadzić do końca sezonu jako trener tymczasowy.

Jurgen Klinsmann prowadził dotychczas reprezentację Niemiec, Bayern, Toronto FC oraz kadrę USA, gdzie był również dyrektorem technicznym. Po rozstaniu z amerykańską kadrą zrobił sobie ponad trzyletnią przerwę od futbolu. Pomimo tego, że był łączony m.in. z Evertonem i reprezentacją Ekwadoru.

Od listopada Klinsmann jest członkiem rady nadzorczej Herthy Berlin. Zespół od początku sezonu nie najlepiej spisywał się w Bundeslidze. Po dwunastu kolejkach niemiecka “Stara Dama” zajmuje dopiero 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową, z jedenastoma punktami na koncie. W związku z ostatnią porażką 4:0 z Augsburgiem, klub rozstał się z Ante Coviciem.

Mówiło się o tym, że zastąpi go niedawno zwolniony z Bayernu Niko Kovac. Okazało się jednak, że w miejsce Covicia przyjdzie inne znane nazwisko. Jurgen Klinsmann będzie prowadził Herthę do końca sezonu i jego celem będzie oczywiście wyprowadzenie berlińskiego klubu z kryzysu. Dla trenera jest to powrót do Bundesligi po ponad dziesięciu latach.

Fot. YouTube