Z Sosnowca do Premier League? Młody Polak na radarach angielskiego klubu

28.11.2019

Premier League zdaniem wielu jest najlepszą piłkarską ligą świata, a już na pewno najbardziej emocjonującą. Z perspektywy polskiego kibica pewnym zawodem może być to, że rodaków jest w niej jak na lekarstwo, szczególnie biorąc pod uwagę graczy z pola.

Czy to się zmieni? Jak na razie honoru naszego kraju stara się bronić Jan Bednarek, który trafił do Southampton z Lecha Poznań latem 2017 roku. 23-latek w większości spotkań radzi sobie naprawdę dobrze, ale nie ukrywajmy, że chcielibyśmy więcej „naszych” na murawach EPL.

Być może kolejnym takim zawodnikiem zostanie Kacper Radkowski. Zawodnik Varsovii Warszawa obecnie występuje na wypożyczeniu w barwach Zagłębia Sosnowiec, gdzie zbiera bardzo dobre oceny. Według doniesień poczynania 18-latka już od jakiegoś czasu śledzi angielski Watford, który chce wykorzystać fakt, że kontrakt nastolatka wygasa za pół roku.

Jak informuje „PS”, defensywny pomocnik występujący często na pozycji środkowego obrońcy, w piątkowym meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza ponownie będzie obserwowany, tym razem przez samego szefa skautów „Szerszeni”. Czy już niedługo Kacper Radkowski zostanie kolejnym Polakiem, który będzie walczył o swoje minuty w Premier League?