Kluby ekstraklasy powalczą zimą o piłkarza Olimpii Grudziądz?

29.11.2019

Omran Haydary trafił latem do Olimpii Grudziądz i z marszu stał się podstawowym zawodnikiem klubu. Nic dziwnego, że stał się obiektem zainteresowań zespołów ekstraklasy. Czy już zimą zmieni klub?

Reprezentant Afganistanu dość szybko zaaklimatyzował się w Polsce. Dowodem na to jest choćby jego debiut w I lidze. Haydary w meczu z Chrobrym Głogów zanotował hat-tricka, od razu zwracając na siebie uwagę. Dość szybko pojawiły się plotki, że zawodnika obserwuje Zagłębie Lubin, które jednak nie podjęło z nim rozmów ze względu na zamieszanie, które miało miejsce w klubie pod koniec sierpnia.

Obecnie Haydary jest najlepszym strzelcem I ligi. W 19 meczach zdobył 12 bramek i w dużej mierze dzięki niemu Olimpia zajmuje 7. miejsce w lidze i traci zaledwie punkt do miejsca, które dawałoby uczestnictwo w barażu o grę w ekstraklasie.

Dobra dyspozycja zawodnika zaowocowała powołaniami do kadry Afganistanu oraz zainteresowaniem ze strony czołowych polskich klubów. Poza wspomnianym Zagłębiem, piłkarz Olimpii znalazł się na celowniku Legii, Lechii, Lecha i Śląska, jak informuje „Sport.tvp.pl”.

Według różnych źródeł, klub z Grudziądza chciałby otrzymać za Afgańczyka około 250 tysięcy euro.

Fot. YouTube