Za nami losowanie EURO 2020. Polacy poznali rywali!

30.11.2019

Po kilku miesiącach zmagań w eliminacjach do EURO 2020 poznaliśmy rywali na głównym turnieju. Polska podczas przyszłorocznego turnieju zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu numer B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Słowacja lub Irlandia Północna). Podopieczni Jerzego Brzęczka swoje mecze rozegrają w Bilbao oraz w Dublinie w grupie E. 

Losowania organizowane przez UEFA czy FIFA nigdy wybitnie nas nie kręcą. Przeróżne pokazy taneczne czy jakiekolwiek inne powinny być zaledwie tłem, ponieważ zawsze w przypadku takich ceremonii ważniejsze są końcowe wyniki. Nie inaczej było tym razem w Bukareszcie.

Z pewnością starcie z „La Furia Roja” może przerażać ze względu na spotkanie sprzed kilku lat, kiedy nasi reprezentanci polegli aż 0:6 za czasów Franciszka Smudy. Teraz jednak nasza kadra wygląda o wiele lepiej, a i Hiszpanie nie prezentują już tak galaktycznego futbolu jak w 2009 czy 2010 roku. Mecz ze Szwecją także powinien być ciężką przeprawą, ale na mistrzostwach Europy trudno znaleźć tak naprawdę słabe drużyny biorąc pod uwagę koszyki 1-3. Grupa śmierci? Bez wątpienia „F”.

Oczywiście ze względu na baraże w marcu nie poznaliśmy dokładnie wszystkich grup. Nadal bowiem nie znamy konkretnych czterech ekip, które powalczą za kilka miesięcy o zwycięstwo w całym turnieju.