Kolejka chętnych po Depaya. Transfer już w styczniu?!

01.12.2019

Memphis Depay ma za sobą dość krótki epizod w Premier League. Holender spędził półtora roku na Old Trafford, ale zatrudnienie Jose Mourinho całkowicie przekreśliło jego szansę na zaistnienie w Manchesterze United. Po niespełna dwóch latach skrzydłowy może wrócić na stare śmieci.

25-latek w obecnym sezonie imponuje swoją formą strzelecką. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Depay trafił 11 bramek w 14 spotkaniach i dodatkowo poprowadził „Oranje” do awansu na EURO 2020. Powoli wokół tego zawodnika pojawią się opinie, że Ligue 1 staje się dla niego zbyt mała i to najlepszy moment na spróbowanie swoich sił w lepszej lidze.

Zainteresowanie zawodnikiem wykazują przede wszystkim angielskie kluby na czele z Manchesterem United. „Czerwone Diabły” nadal posiadają klauzulę wykupu, którą mogą wykorzystać już w styczniu, jeśli piłkarz zaakceptuje ich ofertę. Według informacji „Daily Mail” także Liverpool oraz – o ironio – Tottenham bacznie obserwuje poczynania Holendra.

Oczywiście biorąc pod uwagę możliwości regularnej gry, to faworytem pozostaje United. Sprzedaż Lukaku oraz wypożyczenie Sancheza bez znalezienia odpowiednich następców odbija się czkawką Solskjaerowi, który w przypadku kontuzji musi korzystać z młodych zawodników klubowej akademii. Przenosiny na Anfield wiązałyby się naturalnie ze sporą rywalizacją, ponieważ Klopp dysponuje trzema potężnymi strzelbami, które raczej nie są do wygryzienia. Najmniejsze szanse przyznaje się oczywiście „Spurs” za sprawą osoby Mourinho. Portugalczyk niezbyt chętnie stawiał na skrzydłowego w Manchesterze i raczej trudno wyobrazić sobie ich dalszą współpracę.