Pierwsze wzmocnienie Mourinho w Tottenhamie. Portugalczyk pracuje nad transferem!

08.12.2019

Jose Mourinho podejmując prace w Tottenhamie z pewnością nie musiał obawiać się o ofensywę. Pierwsze pięć spotkań Portugalczyka w roli szkoleniowca „Spurs” dobitnie to potwierdzają. Mimo to „The Special One” szuka dodatkowych opcji do ataku.

Powodem jest oczywiście brak naturalnego następcy dla Harry’ego Kane’a. Anglik notabene nie może liczyć na odpoczynek, ponieważ jedynym dostępnym snajperem pozostaje 17-letni Tory Parrott. Irlandczyk oczywiście jest jednym z najzdolniejszych adeptów „Kogutów”, ale nadal brakuje mu doświadczenia chociażby w Lidze Mistrzów. Z tego względu klub ma zamiar już w styczniu wzmocnić swoją linię ataku dodatkowym piłkarzem.

Według informacji angielskiego dziennika „Mirror” w zeszłym tygodniu Mourinho wysłał jednego ze swojego najbardziej zaufanych skautów do Włoch, aby ten obserwował poczynania Edina Dżeko. Były napastnik Manchesteru City doskonale zna Premier League, a w 2018 roku był bliski przenosin do Chelsea. Wówczas Bośniak nie chciał się jednak zgodzić na zaledwie roczny kontrakt zaoferowany mu przez „The Blues”.

Obecnie Dżeko notuje regularne występy w rzymskim zespole, będąc w niektórych spotkaniach nawet kapitanem. Mimo to 33-latek wykazuje rzekomo sporą chęć na ponowne przenosiny do Anglii, a na ostatnie lata swojej kariery mógłby powiększyć swoją tygodniówkę. W obecnym sezonie napastnik zdobył 8 bramek w 19 spotkaniach.