Gennaro Gattuso wyznaczył już pierwszy cel transferowy. Chce byłego podopiecznego!

12.12.2019

W środę Gennaro Gattuso został ogłoszony nowym szkoleniowcem Napoli. Jak to z reguły bywa przy zmianach na ławce trenerskiej, nowy człowiek z reguły chce w swoich szeregach zawodników, którzy odpowiadają jego filozofii. Według doniesień mediów, Gattuso wskazał zarządowi główny cel transferowy. Ma nim być Franck Kessie!

Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej odgrywał fundamentalną rolę pod wodzą Gennaro w Milanie. Wystarczy bowiem powiedzieć, że podczas kampanii 2018/2019, 22-latek spędził na ligowych boiskach ponad trzy tysiące minut, rozgrywając 34 spotkania.

Jak informuje Nicolo Schira, Gennaro Gattuso zależy na tym, by do Neapolu sprowadzić pomocnika. Według informacji tego dziennikarza, klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego wykonał już pierwszy krok w kierunku tego transferu. Przedstawiciele zawodnika mieli przeprowadzić początkowe rozmowy z Napoli w sprawie przeprowadzki.

Milan nie widzi większych przeciwwskazań, by nie zgodzić się na tę transakcję. Kluczową rolę odegra tutaj propozycja za tego piłkarza. W momencie, gdy ekipa z Mediolanu otrzyma odpowiednie pieniądze, Franck Kessie będzie mógł przenieść się do Neapolu. Kontrakt pomocnika ważny jest z Milanem do 2022 roku.

Fot. YouTube