Guus Hiddink wraca do PSV. Otrzymał specjalną rolę!

20.12.2019

Niezadowalające wyniki PSV pod wodzą Marka van Bommela spowodowały, iż zarząd klubu zadecydował, że z posadą pożegnał się 42-letni trener. Obowiązki szkoleniowca przejął po Holendrze jego rodak, Ernest Faber, który dostał szansę do końca obecnego sezonu. Faber może liczyć na wyjątkowe wsparcie doświadczonej osoby. Do klubu jako doradca sztabu szkoleniowego wrócił bowiem Guus Hiddink!

73-latek w ostatnim czasie prowadził reprezentację Chin U-22. Przygoda w Azji nie zakończyła się dla Holendra najlepiej. W połowie września Hiddink pożegnał się z kadrą. Przyszłość Guusa pozostawała pod dużym znakiem zapytania. Nikt do końca nie wiedział, czy Hiddink podejmie się jeszcze pracy szkoleniowca reprezentacji czy zespołu.

Guus otrzymał ciekawą ofertę, która nie wymusza tak intensywnych działań, jak rola trenera. Hiddink ma bowiem pomóc tymczasowemu szkoleniowcowi PSV w prowadzeniu zespołu. Faber ma ważną umowę do końca czerwca 2020 roku.

Wkład Hiddinka w funkcjonowanie drużyny może być bezcenny. Mało kto zna się tak dobrze na piłce, jak 73-latek. Warto bowiem pamiętać, że Guus Hiddink prowadził tę drużynę w latach 1987-1990, a także w okresie 2002-2006. Razem z klubem, Holender świętował m.in. mistrzostwa kraju czy puchary kraju.