Jagiellonia ma nowego trenera. To były selekcjoner reprezentacji Bułgarii.

30.12.2019

Od czasu zwolnienia Ireneusza Mamrota mówiło się o kilku kandydatach na trenera Jagiellonii. Ostatecznie został nim Bułgar Iwajło Petew, który pracował wcześniej z saudyjskim Al-Quadisiyah i reprezentacją Bułgarii.

Kto zostanie nowym trenerem Jagiellonii – ten temat przez ostatnie tygodnie elektryzował fanów PKO Ekstraklasy. Przewijało się kilka nazwisk, głównie znanych polskim fanom. Na początku mówiło się o Adamie Nawałce, Macieju Stolarczyku, Radoslavie Latalu i Marcinie Broszu. Według niektórych źródeł, kandydatem na nowego szkoleniowca białostockiego klubu był trener Dunajskiej Stredy Peter Hyballa. W ostatnim czasie za to pojawił się temat Aleksieja Bagi, który do niedawna prowadził BATE Borysów.

Ostatecznie, nowym szkoleniowcem Jagiellonii został Iwajło Petew, który też się przewijał w mediach w kontekście objęcia klubu. Bułgar ma na koncie doświadczenie w kilku ligach europejskich. Prowadził zespoły Łudogorca Razgrad, Dinama Zagrzeb czy Omonii Nikozja, był również w latach 2014-2016 selekcjonerem reprezentacji Bułgarii. Od listopada 2018 do końca czerwca 2019 był związany z saudyjskim Al-Quadisiyah. Na jedenaście ostatnich meczów w klubie wygrał zaledwie jeden, dlatego zarząd zdecydował się z nim rozstać. Od tamtej pory trener pozostawał bez klubu.

Iwajło Petew jest pierwszym w historii Jagiellonii zagranicznym szkoleniowcem, który poprowadzi zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bułgar podpisał kontrakt do czerwca 2021 roku.

Fot. YouTube