Jerome Boateng trafi do Premier League?
03.01.2020

Jeszcze kilka lat temu, taki transfer wywołałby wśród kibiców Premier League sporo emocji. Jerome Boateng przez wiele sezonów był czołowym defensorem Bundesligi. Obecnie, 31-letni obrońca nie może liczyć na regularną grę, co potwierdza udział w 9 ligowych spotkaniach Bayernu w trwającej kampanii. Trudną sytuację środkowego defensora chce wykorzystać Arsenal. Przedstawiciele “Kanonierów” wykonali już pierwszy krok w tym kierunku.

Media łączyły Boatenga z przeprowadzką do Anglii w trakcie letniego okna transferowego. Do żadnej transakcji jednak nie doszło, a Jerome pozostał w Monachium. Spekulacje dotyczące odejścia Niemca pojawiły się nie bez powodu. Boateng stracił bowiem miejsce w wyjściowym składzie. 31-latek nie może obecnie liczyć na regularne występy od pierwszych minut.

Wydaje się zatem, że zimowe okno transferowe jest idealną okazją, by “Bawarczycy” zarobili jeszcze na sprzedaży zawodnika. Zainteresowanie defensorem wykazuje Arsenal. Zespół z Londynu stracił ostatnio jednego z obrońców. Calum Chambers z powodu poważnej kontuzji nie zagra do końca sezonu.

Arsenal chciałby sprowadzić piłkarza, który mógłby wypełnić lukę na najbliższe sześć miesięcy. Warto pamiętać, że po sezonie 2019/2020 do klubu dołączy kupiony latem William Saliba. Jerome jest więc całkiem rozsądnym kandydatem. Jak informuje Sky Sports Germany, przedstawiciele ekipy ze stolicy Anglii skontaktowali się już w sprawie ewentualnej transakcji. Transfer 31-latka kosztowałby “Kanonierów” 15 milionów euro.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO