FC Toulouse żegna się z trenerem po kompromitacji z Pucharze Francji!

05.01.2020

Kibice FC Toulouse w ostatnim czasie nie mieli żadnych powodów do zadowolenia. Francuski zespół seryjnie przegrywał mecze w lidze oraz pucharach. Czarę goryczy przelała kompromitacja z czwartoligową ekipą. Szkoleniowiec drużyny, Antoine Kombouare, pożegnał się z klubem.

Jest to już druga zmiana na ławce trenerskiej zespołu z Tuluzy w trwającej kampanii. W połowie października pracę stracił Alain Casanova, który w słabym stylu rozpoczął sezon 2019/2020. Od września do połowy października, klub nie wygrał ani jednego spotkania w lidze.

Drużynę 14 października przejął Antoine Kombouare. Początek przygody z FC Toulouse rozpoczął się dla 56-latka bardzo dobrze. Zespół wygrał ważne ligowe starcie z Lille, notując trzecie zwycięstwo w rozgrywkach. Był to jednak jedyny mecz tego szkoleniowca, w którym drużyna cieszyła się z trzech oczek. Co gorsza, w żadnym innym spotkaniu ekipie z Tuluzy nie udało się nawet wywalczyć remisu.

Nic dziwnego, że na początku roku klub postanowił pożegnać się z kolejnym trenerem. Wpływ na decyzję zarządu miała kompromitacja drużyny w starciu z czwartoligowym Saint-Pryve w Pucharze Francji. Przeciwnicy wygrali mecz 1-0, strzelając bramkę w ostatnich sekundach spotkania.

Nowy szkoleniowiec stanie przed nie lada wyzwaniem. Klub zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze ze stratą pięciu punktów do bezpiecznej pozycji. Biorąc pod uwagę fakt, iż w dziewiętnastu kolejkach, drużynie udało się zdobyć zaledwie dwanaście oczek, taka różnica jest dość spora.