„To moja jedyna deklaracja” – Cucurella odpowiada na rasistowskie zarzuty

05.01.2020
Ostatnia aktualizacja 10 stycznia, 2020 o 11:39

Rasizm jest niezwykle powszechnym i niestety drażliwym tematem w świecie piłki. Ciemnoskórzy zawodnicy często padają ofiarą wyzwisk i najróżniejszych zachowań kibiców, które nie należą do przyjemnych. Nie są to jednak jedyne przypadki tych niedopuszczalnych zachowań.

Piłka nożna to gra emocji, a te jak wiadomo ogarniają także zawodników. Rywale na murawie często starają się nieco uprzykrzyć sobie nawzajem życie, co nie kończy się wyłącznie na faulach, przepychankach czy innych kuksańcach. Bronią są także słowa.

Po sobotnim meczu Getafe z Realem Madryt, który „Królewscy” gładko wygrali 3:0, pojawiły się doniesienia o rasistowskim zachowaniu jednego z graczy gospodarzy. 21-letni Marc Cucurella, będący jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny, miał powiedzieć do Militao: „Zamknij się, je*ana małpo”. Momentalnie pojawiły się spekulacje, że Real Madryt zgłosi to do odpowiednich instytucji.

Nie zgadza się z tym jednak sam oskarżony. – Chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie obraziłem Militao. Moje słowa brzmiały: „Zamknij, ku*wa, gębę”. Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się tym urażony. To moja jedyna deklaracja, jaką zamierzam wydać w tym temacie – wyjaśnił wychowanek Barcelony. Jak myślicie, czy mówi prawdę? Mamy nadzieję, że tak, a sprawa zostanie raz na zawsze wyjaśniona.