Olivier Giroud bliski opuszczenia Chelsea!

11.01.2020

Nie wszyscy zawodnicy Chelsea wykazywali zadowolenie w związku ze zmianą trenera. Olivier Giroud stracił swoje miejsce w składzie i obecnie 33-latek często nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Z tego też powodu, Francuz chce opuścić Londyn w celu regularnej gry. Jak informują włoscy dziennikarze, Giroud jest już o krok od dołączenia do Interu!

Mimo wieku i braku gry w tym sezonie, Olivier Giroud wzbudził zainteresowanie wielu europejskich ekip. O doświadczonego snajpera pytały zarówno zespoły z Premier League, jak i Ligue 1. Wszystkie znaki na niebie wskazuję, że Giroud rozpocznie swoją przygodę z włoskim futbolem. 33-letni napastnik ma trafić do Interu, gdzie pracuje jego były szkoleniowiec, Antonio Conte.

Jak informuje Fabrizio Romano, zawodnik uzgodnił już warunki kontraktu z mediolańskim klubem. Olivier ma podpisać umowę do czerwca 2022 roku. Pozostaje już tylko kwestia uzgodnienia kwoty transferu. Jako że z Chelsea Olivier Giroud jest związany tylko do końca obecnego sezonu, zarząd „The Blues” nie może żądać większych pieniędzy. Transakcja związana z Francuzem powinna zamknąć się w kwocie 6 milionów euro.

Giroud w tym sezonie rozegrał łącznie 7 spotkań i zdobył jedną bramkę. Po raz ostatni, napastnik pojawił się na murawie 30 listopada w przegranym meczu z West Hamem.