„Ten transfer jest zależny od zwolnienia Valverde”

11.01.2020

Arturo Vidal w ostatnim czasie ma spore problemy z regularną grą w Barcelonie. Transfer De Jonga sprawił, że Ernesto Valverde stawia głównie na Holendra, za którego zapłacono wielkie pieniądze. Czy to pozwoli Chilijczykowi na odejście w najbliższym czasie z Camp Nou?

32-latek w tym sezonie La Liga rozpoczął zaledwie cztery spotkania w podstawowym składzie. Pomimo umowy do 2021 roku pomocnik nie ma zamiaru czekać w nieskończoność i chciałby jak najszybciej zmienić klub. Inter został uznany za najbardziej prawdopodobny kolejny cel dla zawodnika, głównie ze względu na Antonio Conte, który jest entuzjastą talentu Vidala.

Według Giuseppe Marotty, jednego z dyrektorów Interu, ten transfer jest głównie zależny od tego, czy Ernesto Valverde zostanie zwolniony z Barcelony w nadchodzącym czasie:

– To zależy od różnych czynników. Jest graczem, który nas interesuje, ale w tej chwili trener Barcelony jest zagrożony zwolnieniem, więc sytuacja może rozwinąć się w różne strony. 

W ostatnich godzinach hiszpańskie media podają informacje na temat możliwego zwolnienia Ernesto Valverde i zatrudnieniu Xaviego. Wielce prawdopodobne jest jednak, że Hiszpan zostanie do końca sezonu i wówczas zarząd „Dumy Katalonii” podejmie decyzje w tej sprawie.