West Ham ściągnął zastępcę Łukasza Fabiańskiego!

15.01.2020

Ponowna kontuzja Łukasza Fabiańskiego spowodowała, iż West Ham zaczął poszukiwać nowego bramkarza na rynku. Choć kontuzja polskiego zawodnika nie jest tak poważna jak przypuszczano, to sztab szkoleniowy „Młotów” chce mieć w swoich szeregach lepszego, rezerwowego bramkarza. Oczekiwań nie spełnia bowiem Roberto, natomiast David Martin nie wydaje się idealnym kandydatem na zastępcę Łukasza. Dlatego też, do klubu przybył Darren Randolph. 

32-letni Irlandczyk w przeszłości reprezentował barwy londyńskiej ekipy. Randolph przebywał w Est Hamie od 2015 do 2017 roku. W trakcie dwuletniego pobytu, Darren rozegrał łącznie 28 spotkań w lidze dla West Hamu.

Po przygodzie z ekipą „Młotów”, bramkarz trafił do Middlesbrough, gdzie był podstawowym golkiperem drużyny przez dwa sezony. Obecną kampanię 32-latek również rozpoczął jako pierwszy bramkarz. Sytuacja uległa zmianie w ostatnich miesiącach. Na bramce ekipy z Championship występuje bowiem Aynsley Pears, natomiast Randolph nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych.

Taki rozwój wydarzeń wykorzystali przedstawiciele West Hamu, którzy uzgodnili z Middlesbrough kwotę transferu (mówi się o około 4 milionach funtów) oraz podpisali z zawodnikiem trzyipółletni kontrakt.

Na ten moment „Młoty” mają zatem w szeregach aż czterech bramkarzy, przy czym co istotne, żaden z nich nie jest przedstawicielem drużyny U-23. Można zatem przypuszczać, iż w najbliższym czasie jeden z golkiperów opuści klub. Znacznie bliżej zmiany zespołu jest zapewne Roberto, którego przygodę w Premie League zalicza się do nieudanych.