Dani Ramirez może opuścić ŁKS Łódź!

19.01.2020

Zaledwie rok może potrwać długo wyczekiwany powrót ŁKS-u do ekstraklasy. Zespół z Łodzi okupuje ostatnie miejsce w tabeli, nie prezentując większych argumentów w kontekście utrzymania w lidze. Sytuacja drużyny po zimowym oknie może być jeszcze gorsza. Według ostatnich doniesień mediów, klub otrzymał ofertę za Daniego Ramireza. Hiszpan pozostałby jednak w polskiej piłce!

Jeśli mamy wskazać zawodnika ŁKS-u, który spełnia oczekiwania kibiców, to jest z nim z pewnością Dani Ramirez. 28-latek zgromadził na swoim koncie już 6 bramek oraz 4 asysty. Nie zaskoczy z pewnością nikogo fakt, iż Hiszpan jest najlepszym piłkarzem łódzkiej ekipy. Ramirez miał udział w aż 10 golach drużyny (na 20 strzelonych). Różnica między tym graczem, a pozostałymi zawodnikami jest spora. Drudzy w klasyfikacji są ex aequo Kujawa oraz Sekulski (udział przy 5 bramkach).

Patrząc na wpływ Hiszpana, utrata 28-latka może być dla ŁKS-u niezwykle dotkliwa. Taki scenariusz jest jednak możliwy. Według informacji „Super Expressu”, Dani Ramirez znalazł się w orbicie zainteresowań ekip z górnej części tabeli. O piłkarza zabiega m.in. Lech, który złożył już rzekomo ofertę za tego zawodnika.

Oczywiście ŁKS zapewne nie chciałby tracić takiego zawodnika w trakcie sezonu. Z drugiej jednak strony, kontrakt Ramireza ważny jest do końca sezonu 2020/2021. Być może zimowe okno transferowe jest idealnym momentem, by zarobić na tym piłkarzu spore pieniądze. W szczególności, że propozycja klubu z Poznania może być atrakcyjna.

Fot. YouTube