Fornalik nie przegrał z Zagłębiem jako trener Piasta. Jak będzie dziś?

09.02.2020

Można powiedzieć, że Waldemar Fornalik jest ekspertem od meczów z Zagłębiem Lubin. Jako szkoleniowiec Piasta ani razu nie przegrał z “Miedziowymi”. A jak będzie w 21. kolejce?

Po raz pierwszy w roli trenera Waldemar Fornalik spotkał się z Zagłębiem w 2001 roku. Wówczas prowadzony przez niego Górnik Zabrze przegrał z lubinianami 3:1. W tamtej kadrze klubu z Górnego Śląska znaleźli się Piotr Gierczak, Adam Kompała oraz Michał Probierz.

Po prawie dziewiętnastu latach od tamtego meczu, Waldemara Fornalika można już jednak nazwać ekspertem od Zagłębia. Choć trener zanotował w karierze kilka mniej udanych spotkań z “Miedziowymi”, prowadząc zespół Piasta nie przegrał z nimi żadnego z sześciu spotkań.

Największym wymiarem kary dla lubinian było ostatnie starcie między zespołami. Drużyna pod wodzą Bena van Daela była w rozsypce, co mistrzowie Polski pewnie wykorzystali. Piast wygrał na wyjeździe 3:0, a decydujące ciosy zadali Jorge Felix, Piotr Parzyszek i Gerard Badia.

Obecne Zagłębie znajduje się w o wiele lepszej sytuacji niż w sierpniu ubiegłego roku. Należy jednak zauważyć, że Waldemar Fornalik radził sobie z Zagłębiem Piotra Stokowca, Mariusza Lewandowskiego oraz Bena van Daela. Może Martin Sevela, który jeszcze nie miał okazji mierzyć się z zespołem z Gliwic, przełamie serię byłego selekcjonera?

Fot. YouTube