Bukmacherzy nie wierzą w udany debiut Jerzego Brzęczka

14.07.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:32

4.0 – Taki kurs wystawili bukmacherscy eksperci na ewentualne zwycięstwo reprezentacji Polski w pierwszym meczu Ligi Narodów UEFA, w którym Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z wielkimi nieobecnymi rosyjskiego Mundialu – Włochami.

Jednocześnie będzie to debiut Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji w oficjalnym meczu międzypaństwowym. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 września na stadionie w Bolonii. Choć do jego rozegrania  zostały prawie dwa miesiące, to nowy trener Biało-Czerwonych wcześniej nie będzie miał okazji na sprawdzenie umiejętności powołanych przez siebie piłkarzy oraz rozegrania sparingu z wymagającym rywalem.

Wybrańcy Brzęczka, jak również sam selekcjoner, od razu będą rzuceni na głęboką wodę, bo Włosi chcą jak najszybciej odzyskać mocną pozycję wśród reprezentacji, a stworzona przez UEFA Liga Narodów ma temu służyć. Dzięki sukcesom w tych rozgrywkach można zyskać punkty do rankingu FIFA, który od teraz ma być obliczany według nowych zasad.

Debiut Jerzego Brzęczka według bukmacherów

Zdaniem ekspertów z firmy LVBet pierwszy „skalp” w polskiej grupie Ligi Narodów (jest w niej jeszcze Portugalia) zgarną właśnie Azzurri kosztem Biało-Czerwonych. Na zwycięstwo włoskiej reprezentacji bukmacherzy wystawili kurs 1.9 i trudno się dziwić takim prognozom.

Po pierwsze – Włosi będą grać na własnym terenie. Po drugie – Roberto Mancini objął włoską kadrę w połowie maja tego roku i jeszcze przed finałami mistrzostw świata sprawdził swoich kadrowiczów w trzech towarzyskich spotkaniach. W debiucie nowego „allenatore” Włosi pokonali 2:1 Arabię Saudyjską. Następnie przegrali na wyjeździe 1:3 z Francją, oraz zremisowali 1:1 u siebie z Holandią. Nie ma wątpliwości – na pewno Mancini 7 września będzie wiedział więcej o swoim zespole, niż Brzęczek o reprezentacji Polski.

Według ekspertów w tym meczu nie padnie dużo bramek. W zakładach na dokładny wynik spotkania stawiają przede wszystkim na zwycięstwo Włochów 1:0 (kurs 4.8). Na wygraną Polski takim samym rezultatem kurs wynosi już 7.3