20-latek z Zagłębia Lubin trafi do Legii? Zapowiada się rekordowy transfer

26.02.2020

Kolejny rekord transferowy PKO Ekstraklasy zostanie pobity jeszcze zimą? Według informacji “Sport.pl” do Legii dołączy Bartosz Slisz z Zagłębia Lubin. Kwota transakcji może wynieść ponad milion euro.

Wczoraj pojawiły się pogłoski o tym, że Zagłębie interesuje się rosyjskim środkowym pomocnikiem, Jewgienijem Baszkirowem. Ruch wydawał się dość dziwny ze względu na bogactwo zespołu “Miedziowych” w środku pola. Wiele wskazuje, że obserwacje lubińskiego klubu są związane z odejściem podstawowego zawodnika.

Bartosz Slisz jest piłkarzem Zagłębia od 2017 roku. Początkowo występował w rezerwach, a po roku trafił do pierwszej drużyny. W barwach “Miedziowych” 20-latek wystąpił w 51 meczach, w których zanotował dwie bramki i cztery asysty. W ostatnim czasie był jedną z najważniejszych postaci zespołu z Lubina. Dzięki dobrym występom, w listopadzie zadebiutował w reprezentacji Polski U-21.

Według informacji “Sport.pl”, nowym miejscem pracy utalentowanego pomocnika będzie Legia. Już jutro Bartosz Slisz ma przejść testy medyczne w stołecznym klubie. Jeśli dojdzie do transferu, 20-latek będzie rekordem transferowym wewnątrz ekstraklasy. Jak podaje Konrad Ferszter, kwota transakcji ma bowiem wynieść 1,5 miliona euro.

Młodzieżowy reprezentant Polski byłby czwartym zimowym wzmocnieniem Legii. Wcześniej do Warszawy trafili Mateusz Cholewiak, Piotr Pyrdoł i Tomas Pekhart.

Fot. YouTube