Oficjalnie: Rekord transferowy pobity! Bartosz Slisz piłkarzem Legii

28.02.2020

Rekordowy transfer wewnątrz PKO Ekstraklasy stał się faktem. Legia Warszawa pozyskała Bartosza Slisza z Zagłębia Lubin, a kwota transakcji wyniosła 1,5 mln euro.

Bartosz Slisz jest piłkarzem Zagłębia od 2017 roku. Przez pierwszy rok w Lubinie występował w rezerwach, a następnie trafił do pierwszej drużyny. 20-latek w barwach “Miedziowych” zagrał w 51 meczach, w których zanotował dwie bramki i cztery asysty. W ostatnim czasie był jedną z kluczowych postaci zespołu z Lubina.

Nowym zespołem Bartosza Slisza będzie Legia. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się z klubem 4,5-letnim kontraktem.

Transfer 20-latka kosztował Legię 1,5 mln euro. Tym samym stołeczny klub pobił dotychczasowy rekord transferowy wewnątrz ekstraklasy. Do tej pory rekordzistami, którzy kosztowali polskie kluby okrągły milion euro, byli Maciej Żurawski, Kamil Kosowski i Artur Sobiech. Pierwsza dwójka trafiła do Wisły Kraków z kolejno Lecha Poznań i Górnika Zabrze, natomiast piłkarz Fatih Karagumruk zamienił Ruch Chorzów na Polonię Warszawa.

Fot. YouTube