Odwołane hity mają swoje plusy. Juventus popisał się przepięknym gestem
06.03.2020

Koronawirus miesza coraz bardziej nie tylko w codziennym życiu, ale i w świecie sportu. W Europie jak na razie najbardziej widzimy to we Włoszech, które walczą z rozprzestrzeniającym się wirusem. Mecze bez udziału publiczności to jedno, ale wiele spotkań zostało po prostu przełożonych na bliżej nieokreślony termin…

Wśród spotkań, które się nie odbyły, był także m.in. hit Pucharu Włoch, czyli półfinałowe starcie Juventusu z Milanem. Opieszałość z podjęciem ostatecznej decyzji sprawiła, że podjęte zostały przedmeczowe działania organizacyjne, takie jak np. catering.

Tu pojawia się pytanie, co z jedzeniem przygotowanym na potrzeby kilkudziesięciu tysięcy fanów. Czy zostało wyrzucone? Zmarnowało się? Na szczęście nic z tych rzeczy. Juventus na swoim oficjalnym profilu ogłosił, że cała żywność została przekazana potrzebującym.

Dzięki pomocy w dystrybucji czterech organizacji (Banco Alimentare, SERMIG, Społeczność Sant’Egidio oraz Fundacji Specchio dei Tempi), rozdano 3 t (słownie: TRZY TONY) jedzenia. Chaos spowodowany grasującym koronawirusem i towarzyszące temu przekładanie spotkań piłkarskich, ma jednak swoje plusy. Wielkie brawa dla Juventusu, dzięki króremu tysiące osób otrzymało posiłek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO