Nowe wyzwanie Mateusza Cetnarskiego. Trafił do zagranicznej ligi

10.03.2020

Mateusz Cetnarski ma na koncie występy w pięciu klubach ekstraklasy. Nie miał jednak do tej pory zagranicznych epizodów na koncie. Piłkarz zdecydował się właśnie na transfer do ligi łotewskiej.

31-latek swego czasu był uważany za jednego z czołowych pomocników ekstraklasy. Występował w pięciu zespołach najwyższej ligi – Bełchatowie, Śląsku, Widzewie, Cracovii i Sandecji. W najwyższej lidze wystąpił w 236 meczach, w których zdobył 35 goli.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Ostatnie sezony spędził jednak w niższych klasach rozgrywkowych. Najpierw w trzecioligowym Górniku Łęczna, a latem 2019 trafił do drugoligowego Stomilu Olsztyn. W tym sezonie zaliczył 11 występów, zazwyczaj wchodząc z ławki.

Były piłkarz Śląska i Cracovii postanowił po raz pierwszy spróbować sił w zagranicznej lidze. Jego nowym klubem został łotewski FC Tukums 2000, beniaminek tamtejszej ekstraklasy. Mateusz Cetnarski to nie jedyny polski akcent w klubie. Trenerem jest bowiem Marek Zub.

Wraz z Mateuszem Cetnarskim do Tukums trafił również inny piłkarz Stomilu, Ołeh Tarasenko.

Fot. YouTube