Zbigniew Boniek nie wyklucza sezonu bez mistrzów w europejskich ligach!
16.03.2020

Trwa żywa dyskusja w kontekście rozliczenia obecnego sezonu. Jak na razie, większość lig w Europie jest zawieszonych z powodu koronawirusa. Trudno stwierdzić, kiedy zmagania w poszczególnych krajach zostaną wznowione. Niewykluczone, że zagrożenie związane z epidemią wykluczy rozgrywanie spotkań przez najbliższe miesiące. Co wtedy? Zbigniew Boniek bierze pod uwagę opcję, by rozwiązać pewne kwestie, pomijając sprawę mistrzów lig.

Z pewnością na ten momet, UEFA i FIFA liczą na to, że rozgrywki zostaną dokończone w późniejszym terminie. Nie ma jednak żadnych argumentów, które potwierdziłyby tę tezę. Oznacza to, iż organizacje piłkarskie muszą przygotować się na pewne ewentualności. Jedna z nich do zakończenie rozgrywek na podstawie obecnych sytuacji w ligach lub po prostu anulowanie sezonu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zbigniew Boniek podczas rozmowy ze Sport.pl nie wykluczył sytuacji, przy której nie będzie mistrza za aktualną kampanię, a kwestie awansów i spadków rozwiążą federacje – Nie zdziwiłbym się, gdyby tak się stało. Decyzja o spadkach i awansach będzie należeć do federacji. I od razu mówię, że nie będę jej konsultować tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Bo tak się nie da.

Opcja przedłużenia sezonu nie jest łatwą sprawą. Jak przyznał bowiem Zbigniew Boniek, mowa tutaj nie tylko o kontraktach, ale umowach ubezpieczeniowych czy zgłoszeniach do rozgrywek. Zorganizowanie zmagań po 30 czerwca jest bardzo skomplikowane.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO