Atletico chce zahamować zapędy angielskich ekip w sprawie Thomasa Parteya!

19.03.2020

Jednym z graczy Atletico, który wzbudza zainteresowanie kilku angielskich ekip, jest Thomas Partey. Reprezentant Ghany od dawna przebywa w ekipie z Madrytu, gdyż właśnie w tym zespole 26-latek rozgrywał mecze dla drużyn młodzieżowych. Niewykluczone, że wkrótce przygoda pomocnika z klubem dobiegnie końca. Na to nie chce pozwolić Atletico, które zamierza zaproponować piłkarzowi nowy kontrakt.

Obecna umowa Thomasa obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się zatem, iż przedstawiciele „Los Rojiblancos” niespecjalnie muszą martwić się o przyszłość pomocnika. Problem w tym, że wpisana w kontrakcie klauzula gracza z Ghany wynosi zaledwie 50 milionów euro. Używamy określenia zaledwie, gdyż przy obecnym rynku, nie jest to odstraszająca kwota.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Atrakcyjną klauzulę chętnie wykorzystają angielskie drużyny. Według doniesień mediów, zarówno przedstawiciele Arsenalu, jak i Manchesteru United, bacznie obserwują sytuację Thomasa w Atletico. Być może jeden z klubów zgłosi się latem po tego piłkarza.

Takiej sytuacji chce zapobiec zarząd obecnego klubu Thomasa. Jak informują dziennikarze „Goal”, Atletico zamierza zaoferować 26-latkowi nową umowę, która obowiązywałaby do 2025 roku. Co najważniejsze, klauzula wykupu piłkarza wynosiłaby 100 milionów euro.

Nie wiadomo, jak na taką propozycję zapatruje się sam zawodnik. W przeszłości ojciec Parteya nie krył, iż jego syn chętnie spróbowałby swoich sił w Premier League.