Zmarł francuski trener Michel Hidalgo. Miał 87 lat

26.03.2020

Razem z reprezentacją Francji, jako selekcjoner świętował mistrzostwo europy w 1984 roku. Francuski szkoleniowiec, Michel Hidalgo zmarł w czwartek 26 marca. Były trener m.in. Monaco niedawno skończył 87 lat.

Swoją trenerską karierę, Michel Hidalgo rozpoczął w 1967 roku. Wcześniej, Francuz był piłkarzem, występując najczęściej na prawym skrzydle. Będąc zawodnikiem, Hidalgo występował AC Le Havre, Reims czy Monaco. To właśnie z tym trzecim zespołem, Michel świętował najwięcej sukcesów, zdobywając m.in. dwukrotnie mistrzostwo kraju.

Po zawieszeniu korków na kołek, Hidalgo poświęcił się szkoleniu piłkarzy. Najistotniejszą przygodę trenerską, Michel przeżył w reprezentacji Francji, jako selekcjoner. Z kadrą Hidalgo świętował mistrzostwo europy zdobyte w 1984 roku.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W ostatnim czasie, Francuz musiał mierzyć się z chorobami. Zmarł w swojej posiadłości, która znajduje się w Marsylii. Według mediów, powodem zgonu nie był koronawirus. Dość niedawno, bo 22 marca trener świętował swoje 87. urodziny.

Fot. YouTube/Loïc Marin