Reprezentant Curacao latem trafi do Legii?

28.03.2020

Legia rozgląda się za wzmocnieniami na przyszły sezon. Na celowniku klubu znalazł się Nigel Robertha z Lewskiego Sofia.

22-latek czuje się najlepiej na pozycji wysuniętego napastnika, aczkolwiek zdarza mu się grać również na skrzydłach. Do Lewskiego trafił w letnim oknie transferowym z holenderskiego SC Cambuur.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nigel Robertha w obecnych rozgrywkach ma bardzo dobre statystyki. W 13 meczach zdobył osiem goli i jest najlepszym strzelcem zespołu w lidze. Piłkarz radzi sobie dobrze w stolicy Bułgarii, jednak wiele wskazuje na to, że już niebawem opuści klub. Lewski zmaga się bowiem z problemami finansowymi, co może oznaczać sprzedaż kilku kluczowych piłkarzy.

Jak informują bułgarskie media, Robertha już wcześniej był obserwowany przez Legię. Warszawski klub nie osiągnął jednak porozumienia z Lewskim podczas zimowych negocjacji. Możliwe, że latem pozyskanie 22-latka będzie łatwiejsze. Obecnie portal “Transfermarkt” wycenia go na 1,5 mln euro, jednak Bułgarzy mogą przystać na niższą kwotę ze względu na problemy.

Nigel Robertha występował w juniorskich reprezentacjach Holandii. We wrześniu ubiegłego roku otrzymał jednak powołanie do kadry Curacao. Choć jeszcze w niej nie zadebiutował, prawdopodobnie jego wybór jest ostateczny.