Piłkarze Juventusu zrezygnowali z czterech miesięcznych pensji

28.03.2020

Kolejne kluby decydują się na obcięcie części wynagrodzeń piłkarzy. Dotyczy to również największych. Takie kroki zostały również podjęte w Juventusie, który może w ten sposób zaoszczędzić 90 milionów euro.

Włochy to najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa państwo Europy. Stwierdzono tam już ponad 92 tysiące zakażeń i odnotowano 10 tysięcy zgonów. Można stwierdzić, że północna część Włoch jest największym ogniskiem COVID-19 w Europie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Koronawirus został już wykryty u wielu piłkarzy występujących na Półwyspie Apenińskim. Wśród nich są zawodnicy Juventusu – Daniele Rugani, Blaise Matuidi i Paulo Dybala.

W związku z pandemią zawieszono większość lig na świecie. Z tego powodu wiele klubów musi się zmierzyć z nowymi rozwiązaniami finansowymi, gdyż teraz zarabiają mniej. Również największe kluby Europy decydują się na redukcje zarobków piłkarzy. Jednym z nich jest Juventus.

W sobotę klub wystosował oficjalne stanowisko w sprawie oszczędności. Włodarze “Starej Damy” w uzgodnieniu z zespołem zredukowali wynagrodzenie piłkarzy o cztery miesięczne wypłaty – z marca, kwietnia, maja i czerwca. Tym samym Juventus zaoszczędzi około 90 milionów euro.