Kolejny gracz Bayernu pomaga w walce z koronawirusem

29.03.2020

Podczas walki ze skutkami koronawirusa wielu piłkarzy włączyło się do przeróżnych akcji. Czynnie w nich biorą udział między innymi gracze Bayernu Monachium, którzy w tym trudnym czasie pokazują, że pomimo pewnego bogactwa, nie utracili empatii.

Oczywiście o geście Roberta Lewandowskiego doskonale już wiemy. Polak przekazał milion euro, a wraz z nim pomagają także inni piłkarze mistrza Niemiec. Mowa tutaj chociażby o Thiago Alcantarze. Pomocnik wraz z własną fundacją wspiera wysiłki szpitala Clínic de Barcelona w rodzinnej Hiszpanii.

To jednak nie wszystko. W Monachium pomocnicy Czerwonego Krzyża otrzymali także wsparcie od Javiego Martíneza. Z kolei w rodzinnym mieście Pähl, Thomas Müller wraz ze swoją rodziną oraz pracownikami swojej agencji konsultingowej od piątku do niedzieli przygotowali i rozwieźli aż 1000 posiłków dla potrzebujących. Mowa tutaj o takich typowych daniach niemieckich jak między innymi sznycel wiedeński.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nie należy zapominać także o akcji Leona Goretzki oraz Joshuy Kimmicha. Niemcy przyciągnęli ogólnokrajową uwagę swoją inicjatywą charytatywną #WEKICKCORONA i zgromadzili już ponad 3,5 miliona euro w darowiznach, a pieniądze przeznaczone są dla organizacji społecznych i charytatywnych.

Trzeba przyznać, że Bayern aktywnie działa na tym polu. Miejmy nadzieję, że ich przykładem podążą taką falą także inne kluby.